All for Joomla All for Webmasters
ΟΙ ΠΙΟ ΠΡΟΣΦΑΤΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ...

ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

  • ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

Πρόγραμμα της Συναυλίας του σχολείου μας στην Αργυρούπολη

 ΜΟΥΣΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΛΙΜΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΥΝΑΥΛΙΑΣ

Πολιτιστικό κέντρο Αργυρούπολης “Μ. Θεοδωράκης” 29 Απριλίου 2012 Ώρα 11:30 π.μ.

“ΣΥΝΟΛΟ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΤΗΣ ΚΑΤΩ ΙΤΑΛΙΑΣ”

1. Stornelo (Παραδοσιακό)
2. La poubelle cuisine (Gabriel Yared) 3. Tarantella Napoletana (Παραδοσιακό)

“ΦΙΛΑΡΜΟΝΙΚΗ ΟΡΧΗΣΤΡΑ”

1. Love is blue (Andre Popp)
2. Τρικυμία στον ωκεανό (Αθανάσιος Νασόπουλος)
3. Κροκοδείλια δάκρυα σε 3 μέρη (Βάλτος, Νύχτα, Σφαγή) (Αθανάσιος Νασόπουλος)

“ΣΥΜΦΩΝΙΚΗ ΟΡΧΗΣΤΡΑ”

1. Harry Potter (Hedwig's Theme) – John Williams 2. La vita è bella – Nicola Piovani

Πολίτικη κουζίνα (Μια λάμψη στο Βόσπορο) – Ευανθία Ρεμπούτσικα 4. Amélie (La Valse d' Amélie) – Yann Tiersen

5. Αιωνιότητα και μια μέρα (Eternity Theme) – Ελένη Καραΐνδρου 6. Indiana Jones (Riders March) – John Williams

7. Inspector Gadget (Main Theme) – Shuki Levy
8. Requiem for a dream (Lux aeterna) – Clint Mancel 9. Pirates of Caribbean (He is a Pirate) – Klaus Badelt

Σύνολο μουσικής της κάτω Ιταλίας:

Φλάουτα: Φ. ∆ελιοτζάκη, Β. Παπαδάκη Κλαρινέτο: Θ. Μαυρομάτης
Σαξόφωνα Αλτο: Α. Στέλλα, Α-Μ Τραμπαδούρου Κόρνο: Ν. Κουνάβης

Μαντολίνο: Γ. Ανδρεάς
Ακορντεόν: Ε. Μαυροπούλη
Βιολιά: Σ. Θεοδώρου, Ε. Μασούρου Κοντραμπάσο: Χ. Παπακωνσταντίνου

Καθηγητές: Α. Νασόπουλος (∆ιεύθυνση Ορχήστρας), Γ. Μαυρόγαλος Φιλαρμονική Ορχήστρα:

Φλάουτα: Α. Βελεσιώτη, Φ. ∆ελιοτζάκη, Β. Παπαδάκη, Α. Πιερίδη, Ε. Χακίμ, Κ. Αχειμάστου Όμποε: Ε. Μασούρου, ∆. Μώρος
Κλαρινέτα: Θ. Μαυρωμάτης, Τζ. Μιχαήλ, Σ. Χαρίση
Σαξόφωνα Άλτο: Α. ∆ιαμαντάτου, Ε. Κωστούλα, Β. Λεκού, Σ. Πατητή, Ν. Πεχλιβανίδη, Α. Στέλλα Σαξόφωνο Τενόρο: Α. Βλασταρίδης

Τρομπέτες: Μ. Βίττης, Π. Κουμουτσίδης, Σ. Γεωργίτσης
Κόρνο: Ν. Κουνάβης
Κοντραμπάσο: Ε. Καρελά
Κρουστά: Χ. ∆αβίτος, Ε. Κουτσιαμπασάκου, Π. Λιαρμακόπουλος, ∆. Μαρκέτου, Α. Ογρότη, Σ. Φρατζίσκου

Καθηγητές: Α. Νασόπουλος (∆ιεύθυνση Ορχήστρας), Θ. Μαρτέκας Συμφωνική Ορχήστρα:

Φλάουτα: Ν. Καλαντζή, Ε. Ντάγκα, Α-Μ. Τέγου, Κ. Τσουκνίδας, Τζ. Χιονίδη Όμποε: Μ. Γιούλης, Ε. Κόσκινα, Ζ. Μαντέλου, Τ. Φαρμάκης
Κλαρινέτα: Ν. Ηλιάδου, Λ. Μιτζλεϋ, Λ. Τσονωνάς, Σ. Χαρίση, ∆. Χατήρα Φαγκότα: Μ. Καπηλίδης, Λ. Παντελή, Α. Χονδρογιάννη

Κόρνο: Φ. Καρδής
Τρομπέτες: Α. Λυκοθανάσης, Α. Μπιάγκης
Τρομπόνι: Π. Αρβανίτης, Χ. Χρόνης
Κρουστά: Γ. Βασιλείου, Π. Καλούμενος, Γ. Καραμανιάν, Μ. Πένα-Κοκορέλιας, Ν. Λιουδάκης
Βιολιά: Α. Ανύση, Μ. Γουόρντ, Α. ∆ημογεροντάκη, Ι. Κουτσουρής, Μ. Λόζιου, ∆. Μπαγερής,
Γ. Ντούσκα, Λ. Στεφανιδάκη, Χ. Ταγαράκης, Σ. Τσίπας, Ν. Φουρνογεράκη
Βιόλες: Ο. Γιαννακοπούλου, Ν. Ντάγκας, Α. Ουίλιαμς, Π. Παμφίλοβα, Μ. Χριστοπούλου, Α. Χουσά, Τσέλα: Κ. Αλλωνιστιώτη, Μ. Ζαρκαδή, Π. Καρελάς. Α. Κλεάνθης, Μ. Κουτούβαλη, Μ. Ξυρουχάκη, Ε. Παπαγιώργη, Α. Πέππα, Ε. Ροδοπούλου, Κ. Τριανταφύλλου, Ι. Χαλατσά, Ε. Πολυκρέτη Κοντραμπάσα: Γ. Πανταζόπουλος, Π. Παπαδόπουλος

Καθηγητές: Α. Φιλιός (∆ιεύθυνση Ορχήστρας), Ι. Ιασωνίτη, Μ. Κουμάτης, Μ. Κουρτπαρασίδου, Χ. Στρογγύλη